مکانهای دیدنی قشم

مکانهای دیدنی قشم

جزیره قشم، بزرگترین جزیره در ایران و استان هرمزگان است و دارای طبیعت  بسیار شگفت انگیزی می باشد. به این دلیل  طبیعت این اقیلم را در زمره عجیب ترین مکانهای ایران و شاید جهان می‌دانند.  این جزیره،  آفتاب و آب و خاکش مانند نگین زیبایی در خلیج فارس می درخشد. قشم جایی است که مکان دیدنی بسیار دارد و  فرصتی فراوان برای دیدن همه‌ نقاط آن لازم است .

 

دره ستارگان

عبو رباد و طوفان و گذشت زمان از این منطقه حفره‌ها ،دالان‌ها و ستون‌هایی ساخته و زمانی که از بمیان دالان‌های درونی آن عبور می کنید آسمان زیبای آبی در بالای سرشما جلوه می‌کند و اگر همزمان با وزش باد هم باشد مکمل همه چیز است .  مردم بومی این منطقه ، این مکان را دره ستاره افتاده می‌ نامند و اعتقاد دارند که تقریبا دو میلیون سال قبل، یک ستاره زیبا از آسمان فرو افتاده و خاک و سنگ و ماسه‌های این مکان را به شکل‌های شگفت انگیزی درآورده است.

 

 

جنگلهای حرا

نام قشم با جنگل‌های حرا ارتباط بسیاری دارد، جنگل‌هایی که شگفتی پنهان و زیبایی‎ و  و نمایان شدن‌ غیره منتظره اش از درون آب تعجب هر کسی را به بار می آورد. جنگل‌ حرا که درختان مانگروی آن را یک فرد ایرانی از کشور هندوستان به جزیره قشم آورده، در جهت شمالی جزیره قرار گرفته و با ایجاد مد (بالارفتن) آب ،به داخل آب می‌روند و در زمان جزر که آب پایین می رود، جنگل وسیعی از درختان حرا از درون آب بیرون می‌آید .

 

 

 

تنگه چاهکوه

از نام این مکان پیداست که در این تنگه چا‌ه‌هایی با تعداد زیاد اما با عمق کم وجود دارد، چاه‌هایی که بومیان روستای چاهو از آن برای نگهداری و ذخیره  آب باران حفر کرده‌ و هرکدام  پیشینه ای باستانی دارند.

از بهترین جاهای دیدنی قشم، تنگه چاهکوه است. برای دیدن این مکان زیبا باید به ۷۰ کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای چاهوی شرقی سفر کنیم، در قسمت غربی جزیره قشم، تنگه ای وجود دارد که با قدم نهادن در وسعت آن به جهانی دیگر که  پر از وهم و خیال است ، وارد می‌شویم.

منطقه تنگه چاهکوه در درون کوه سنگی قرار دارد و هنگام قرارگرفتن در این مکان با محیطی بسیار عریض با دیوارهایی بلند روبرو می‌شویم.هنگام عبور به سمت جنوب تنگه از پهنای مسیر  کم می‌شود و راه باریک می‌شود بطوری که دیگر به سختی می‌توان آسمان آبی را از بالای سر دید.

 

 

 

از مکانهای دیدنی دیگر قشم می توان سد و روستای گوران ، دره تندیس‌ها ، جزیره ناز، جزیره هرمز را می توان نام برد.